Každý kto chce byť dnes takzvane „in“ musí byť online. Doba nás jednoducho núti byť online vždy a všade a to bez rozdielu veku alebo národnosti. Časy kedy boli ulice plné detí hrajúcich sa preskakovaním cez šnúru alebo hraním futbalu na provizórnom ihrisku sú dávno preč. V dnešnej dobe je celkom bežné že 10 ročné dieťa má mobil v hodnote vašej výplaty a nič s tým nenarobíte pretože podľa ich rodičov to je tak správne. Viete si ale spomenúť ktorá bola vaša prvá sociálna sieť na ktorú ste sa prihlásili, prípadne vedeli ste si niekedy predstaviť že sa budete zoznamovať len za pomoci klávesnice na počítači?. Keď sa to takto povie znie to celkom desivo, no sociálne siete, ako ich dnes nazývajú, sú už bežnou súčasťou nášho života a nič s tým nenarobíte.

mobilní telefon.jpg
 
Zrejme sa aj vy často krát zamýšľate prečo je tomu dnes tak. No odpoveď je celkom jednoduchá. Žijeme predsa v 21. storočí a tieto siete s stali našou, teda vašou súčasťou. Sú tým čím by ste chceli byť, respektíve aspoň sa tak snažíte vyzerať pred ostatnými. Často krát tak dávate okoliu falošnú nádej že len vy im dokážete pomôcť. A ani si tak možno neuvedomujete akú silu má to čo dáte na sieť. Či už sa jedná o nevinné hranie hier, zdieľanie statusov o živote alebo len také obyčajné dopravné správy. Jednoducho množstvo ľudí ktorých je možné ovplyvniť len za pomoci dobre zvoleného statusu na tej správnej sieti je až desivé.

aplikace.jpg

Predstavte si napríklad že čo by sa stalo ak by sa rozhodol neznámi človek kandidovať v politike a podporu by mu vyjadrilo množstvo mladých ľudí. Ktorý sú síce v zahraničí ale chcú sa vrátiť, a len práve ten kandidát je zárukou lepšieho zajtrajška. Možno to znie neuveriteľne a vravíte si že také niečo sa stať nemôže, ale predstavte si že by sa mohlo. Aj taký je svet v 21. storočí. Kto ovláda sociálnu sieť ten vládne. Preto vyhrá prvý kto to pochopí. A tak ostáva sa len samých seba pýtať či nie je predsa len lepšie ísť von s kamarátmi, ako presedieť život za počítačom, a iba nemo súhlasiť z názorom druhých.