Odpoveď znie áno aj nie. Záleží na veľkosti priestoru a tiež výške stropov. Veľmi dôležitú úlohu zohráva predovšetkým bezpečnosť alebo aj množstvo úložných priestorov.
Práve aj tieto lôžka môžu naplniť spokojnosťou aj smiechom kráľovstvo tých najmenších. Našim deťom chceme predsa zaistiť kvalitný spánok, ktorý potrebujú pre svoj vývoj. Dieťa školského a predškolského veku navyše spí v priemeru 10 hodín denne, preto potrebuje túto dobu stráviť na vhodnom lôžku so správne zvoleným matracom, ktorý bude dostatočnou oporou jeho chrbtici.
· Spĺňa ale práve túto požiadavku poschodová posteľ?
Najväčšou výhodou je jednoznačne úspora miesta. Akonáhle vaši potomkovia trochu odrastú, mali by mať lôžko s rozmermi 200 x 90 centimetrov. Ak máte práve viac detí, je to ideálne riešenie práve pre vás.
Možné nevýhody
V hornom poschodí býva často vydýchanejší vzduch, takže je potrebné častejšie a viac vetrať. Ďalším problémom môže byť samotná výška. Dieťa, ktoré spí hore, by tu malo mať dostatok miesta, aby sa mohlo posadiť. To je teda zhruba 110 centimetrov od stropu. K výške sa viažu aj bezpečnostné prvky – to znamená pevné bočnice a kvalitné schodíky, ktoré sú ďaleko lepšou ochranou ako samotný rebrík.
Popularita patroviek stále stúpa
Práve tieto postele si prešli radom zmien a inovácií, ktoré rozhodne stoja za pozornosť. Sú ďaleko variabilnejší a už dávno nevyzerajú ako ich predchodkyne – babičky. Horné lôžko už nie je umiestnené klasicky nad spodné, je ale horizontálne posunuté. K prekrytiu teda dochádza len čiastočne. Zmestia sa sem teda ďalšie úložné priestory a nemusia byť umiestnené ani príliš vysoko. Vaše dieťa tú môže mať hrací kút alebo dokonca aj pracovné prostredie. Veľmi zaujímavým riešením je spodná časť na kolieskach, kedy lôžko upotrebíte len v prípade nutnosti. Zájdite si pre inšpiráciu aj vy:.
Navyše si môžete vyberať zo širokej palety farieb, vzorov a materiálu. Izbička tak bude mať osobitý dizajn a štýl, ktorý by ste inde ťažko hľadali.
Comments by