Darčekové koše potešia kamarátov, kamarátky, mamy, otcov, sestry, bratov, sesternice, svokrovcov aj susedov, no proste kohokoľvek, komu ich dáte. Keď ich budete „zostavovať“ alebo vyberať, mali by ste o človeku, ktorého chcete obdarovať, aspoň čo – to vedieť. Konkrétnejšie povedané, mali by ste vedieť niečo o jeho chuťových pohárikoch.
Vyhnite sa trápnym situáciám
Na jedných z našich rodinných osláv, sa môjmu bratrancovi podaril skutočne parádny kúsok. Náš ujo oslavoval päťdesiatku. Od svojich štyridsiatich rokov, bol abstinentom. Niežeby bol predtým nejaký šialený alkoholik, no vypil si rád a niekedy sa to jeho okoliu už nepáčilo. Viete čo mu môj bratranec „nabalil“ do darčekového koša? Nejaké špeciálne čínske pivá, tokajské víno a fľašku brandy. Našťastie už pre môjho uja nebol alkohol žiadnym lákadlom, takže sme sa cez to všetci preniesli so smiechom. Ak by ste však takto podobne nevhodne obmenili niekoho, s kým nemáte tak blízke vzťahy alebo niekoho, kto nemá tak dobrý zmysel pre humor, mohli by ste si poriadne zavariť.
Kupovať či zostavovať ?
Toto je veľmi dôležitá otázka, pretože hotové koše, ktoré kúpite v obchode, sú neraz predražené a navyše veci v nich, nemusia pasovať pre konkrétneho človeka. Ak by sa vám kôš nepodarilo kúpiť, proste si ho vyskladajte. Darčekový kôš by mal v zásade obsahovať tri „väčšie“ veci a strašne veľa malých. Je to myslené tak, že tri jedlá alebo nápoje, by mali byť drahšie a výnimočnejšie. Tie ostatné môžu byť aj bežnejšie a lacnejšie, no základom je, aby ich tam bolo dosť. Predstavte si, že niekto dostane kôš s konzervou sardiniek, lízankou, konzervou paradajok a plechovkou piva. Pri zostavovaní koša si proste dajte pozor hlavne na to, aby nepôsobil prázdne, a to ani po rozbalení. Čím viac vecí si bude môcť oslávenec obzerať, tým lepší kôš sa vám podarilo vytvoriť.
Comments by